TOP hi-tech hračky 2018

Čo sú to hi-tech hračky? Označenie hi-tech sa používa pre veci, ktoré sa zaraďujú do pokročilej technológie a ponúkajú nezvyčajné veci. Niektoré vzbudzujú dojem, že pochádzajú z budúcnosti a svojimi funkciami Vás ohúria. Poďme sa pozrieť na pár z nich.

kostky

  1. Nova Orb

Nova Orb je levitujúci reproduktor, lebo prečo mať doma normálny, ktorý stojí na zemi však? Nova Orb je guľa, ktorá poskytuje 360-stupňový zvuk, no nie je kamarátka s gravitáciou. Nemusí byť pripojená k zariadeniu, hudbu prehráva pomocou bluetooth a jej batéria vydrží prekvapivo dlho. Cena tejto neobyčajnej vecičky sa pohybuje okolo 150 eur.

  1. Livescribe 3

V dnešnom svete, keď už je skoro všetko smart, nesmie chýbať ani chytré pero. A tým Livescribe 3 je. S Livescribe 3 už nikdy nestratíte nič, čo ste napísali. Pero je totiž prepojené s vašim tabletom alebo mobilom a automaticky posiela všetko, čo napíšete do príslušnej aplikácie Livescribe+. Tam sa to vďaka inteligentnej technológii pretransformuje na text a tak v ňom dokážete listovať, hľadať alebo doň pridávať ďalšie poznámky. Za toto chytré pero zaplatíte približne 240 eur.

  1. SNOOZ

Snooz Vám zasa má pomôcť v kvalitnejšom spánku. Snaží sa o to tak, že vydáva upokojujúci zvuk, ktorým má byť hučanie zabudovaného ventilátoru. Taktiež sa dá ovládať pomocou aplikácie v smartfóne. Je dokázané, že deti pri ňom zaspia s 25 až 80% pravdepodobnosťou skôr. Na Amazone zaň dáte približne osemdesiat dolárov, čo je v prepočte okolo 71 eur.

dron

  1. Puzzlebox Orbit

Bude to znieť naozaj sci-fi, no Puzzlebox Orbit je dron – helikoptéra, ovládaná vlastnou mysľou. Stačí ak si nasadíte EEG headseat a chytrá aplikácia vo vašom telefóne sleduje vašu psychickú aktivitu, na základe čoho je ovládaný dron. Týmto spôsobom sa naučíte lepšej koncentrácii a zároveň zažijete kopec zábavy. Hračka Vás však vyjde na niečo cez 340 eur.

Nezařazené