Telefón za menej ako 4€

Viete, že ak sa niečo produkuje v neuveriteľnom množstve môže cena takéhoto produktu spadnúť až k minimálnej cenovej hranici? Viete si predstaviť telefón za 4€ s plne fungujúcimi funkciami.  Reč je o istom indickom mobilnom telefóne, ktorého cena sa pohybuje okolo 250 rupií, čo predstavuje niečo pod štyri eurá. Táto cena ale nebola len na úvod ale je konečná pre daný telefón. Hlavým dôvodom predaja tak lacných technológií je pozdvihnutie úrovne krajiny. To, že je taký lacný ale neznamená, že je aj zlý a nevýkonný. Pozrite si jeho parametre:

jablko

·         farebný dotykový displej,
·         operačný systém Android Lollipop,
·         4 palcová uhlopriečka,
·         rozlíšenie 960×540,
·         4 jadrový procesor,
·         podpora  2G a 3G sietí,
·         fotoaparát 3 megapixely.

Pamäť telefónu sa od našich mobilných telefónov tiež veľmi neodlišuje. Dokonca sa neodlišuje ani  pri porovnaní s tými, čo stoja 200€. Telefón s názvom Freedom 251  má 1GB operačnú pamäť a 8 GB vnútornú pamäť a taktiež umožňuje vkladanie karty s pamäťou až 32GB. Telefón ponúka tiež možnosť dvoch simkariet. Určite Vás nesklame ani jeho batéria, pri ktorej je výdrž cca 3 dni bez nabíjania.

sociální sitě

Tovary v Indii sú očividne inej hodnoty a oveľa lepšej ceny ako u nás. Teda také platy by sme meniť nechceli. Je ale jasné, že telefón s takýmito funkciami nemôže stáť 4 € ani v Indii ale sú určitým spôsobom dotované spoločnosťou, ktorá ich vyrába alebo dokonca samotným štátom. Zvláštna je ale internetová stránka či komunikácia spoločnosti, keďže celá ich stránka je kompletne po anglicky a jazyk sa nedá nastaviť pre domácich, čiže hindčinu. V miestnych reklamách však tento telefón tak uspokojivo nevyzerá ale zdá sa ako kópia Apple iPhone. Ale za 4€ by sme si všetci takúto kópiu aj tak objednali či už pre vlastné uspokojenie, pochválenie sa kamarátom s tak lacným telefónom či kvôli možnému predaju ľudom, ktorý nevedia jeho pravú hodnotu.

Nezařazené