Podnikateľ a jeho pracovné prostredie vyžarujúce úspech

Je rozumné alebo logické, pripisovať úspech nášho podnikania i takémuto, povedzme detailu? Podľa všetkého zrejme áno.
Človek, jeho vnímanie a vlastne i skutky a činnosti sú od útleho detstva silnou mierou ovplyvňované okolím. Spoločnosťou, ale aj materiálnymi vecami, objektami či určitým areálom, v ktorom sa nachádza.

budík

Podnikaním zrejme budeme tráviť veľa času, stane sa podstatnou súčasťou nášho života a preto by sme mu mali zhotoviť podmienky, ktoré túto činnosť, ale aj nás, budú tiahnuť praktickým a efektívnym smerom a navyše z neho bude cítiť úspech, odhodlanie, či solídnosť. V tomto smere je v podstate jedno odkiaľ a kde pracujete, respektíve kde máte kanceláriu, solídne prostredie vyžarujúce poriadok a jasný cieľ vytvoríte čo i len  z malej izby u vás doma, ale rovnako i v prenajatých či väčších priestoroch.

baterie

Akási nezorganizovanosť, neporiadok, to nás vedie iba k ďalšiemu chaosu a lenivosti, časom dokonca až k zbytočnému stresu. Jednoducho povedané – Ako si ustleš, tak sa aj vyspíš. Akonáhle vaše pracovné miesto bude pôsobiť určitým systémom a poriadkom, práca by mala plynúť efektívnejšie, rýchlejšie a tým pádom i s určitou dávkou posilnenia a radosti z vykonanej práce. Každopádne takéto prostredie vás bude prinajmenšom motivovať

žena

 Pracovný areál, teda naša kancelária či pracovisko, v ktorom budeme tráviť veľa času, musí pôsobiť čisto predovšetkým na našu psychiku. Budeme totiž vykonávať prácu, ku ktorej je potrebné namáhať hlavne mozog a pritom zostať nad vecou, udržať si prehľad a takisto silnú myseľ pre tvorbu nápadov. Preto by sa náš pracovný stôl mal nachádzať pri okne. Pravedpodobne ste už zažili ten pocit, kedy ste aspoň na minútu pozreli von oknom a malo to na vás príjemný dopad minimálne v tom, že ste si chvíľu oddýchli a vyvetrali myseľ. Stačí aspoň pár minút a myseľ sa v určitej miere regeneruje. 

Nezařazené