Tantrické a erotické masáže: Potešenie a načerpanie nových síl

Vedeli ste, že masáž a erotika spolu môžu súvisieť? A takisto mať pozitívny dopad na našu kondíciu? Známe sú takzvané erotic massage alebo tantrické masáže. S pôvodným posolstvom tantry a skôr spirituálnym významom.

Mladá zvodná žena na posteli

Jej podstata spočívala v tom, že človek dokáže čerpať energiu od druhej osoby, respektíve zdieľať ju s ostatnými, a to vo forme zmyselných dotykov. Ideálne teda pri masáži a o to efektívnejšie, ak v prípade heterosexuality ide o dve osoby opačného pohlavia. Človeka, ktorý masíruje a ovláda techniku zmyselných dotykov a toho, čo si tento pôžitok vychutná a dokáže ho precítiť.

Je ale pravda, že táto moderná forma masáží pretrváva a v súčasnosti môže zahŕňať aj pikantnejšie praktiky ako napr. body massage, kedy masérka používa svoje celé nahé krásne telo, nielen ruky. Pôsobí to skutočne vzrušujúco a ešte atraktívnejší je reálny efekt. Takisto pripomeňme, že neinformovaný laik si niekedy mylne pletie tantrickú masáž s erotickým salónom. Treba však vidieť ten rozdiel!

Sviečky, pokojná atmosféra

  • Rozdiel medzi rýchlym plateným sexom alebo tancom a naopak rozkošou, ktorú ponúkne špeciálna a uvoľňujúca tantra masáž snáď s nekončiacim pôžitkom a ešte lepším pocitom po jej skončení. Tantra má tendenciu nabiť vás novou životnou energiou.

V tantrických salónoch je prioritou čisté a uvoľňujúce prostredie, bez ktorého dané praktiky nie je možné vykonávať. Nechýba ani relaxačná hudba a úvodný rituál namaste. Ten slúži primárne k tomu, aby sa zákazník uvoľnil a postupne sa „nechal vtiahnuť do deja“. Je to prirodzené, pretože najmä tí, čo sú v tomto smere začiatočníci, môžu cítiť určité napätie. To ale veľmi príjemným spôsobom začne upadať a postupne sa človek dostáva nielen k teoretickému, ale najmä reálnu pochopeniu skutočného významu tohto starého učenia s liečivými účinkami.

  • S pozitívnymi účinkami na odbúranie stresov a napätia. Takisto k dosiahnutiu nielen emocionálneho, ale aj fyzického uvoľnenia a k načerpaniu nových síl. V niektorých prípadoch konkrétny typ masáže slúži aj na liečbu prostaty alebo sexuálnych problémov.

Nezařazené