Dá sa kúpiť komfortný matrac, ktorý aj niečo vydrží?

Dôležitou súčasťou toho, ako sa na našej posteli vyspíme a či je dostatočne komfortná. je matrac. Konkrétne jeho kvalita, životnosť, súčasný stav a to, do akej miery sa nám dokáže prispôsobiť. Preto sa v nejednom prípade ocitneme v situácii, kedy sa rozhodneme pre jeho obmenu či skrátka pre kúpu tejto samostatnej súčasti, kedy by sa sme však mali orientovať predovšetkým na kvalitu a na to, aby vyhovoval konkrétne našim komfortným požiadavkám. Kvalitný výber spolu s potrebnými informáciami poskytujú matrace žilina.

Plyšiak na posteli

V súčasnosti totiž môžeme v danom smere natrafiť na produkty s výbornými ortopedickými vlastnosťami ako aj s vyššou životnosťou, na druhej strane však takisto na ponuku lacných matracov z letákov, ktoré sa síce zdajú výhodné, ale prvé problémy začneme pociťovať už po relatívne krátkej dobe. Rýchlo sa preležia a dokonca môžu byť dôvodom pravidelne sa zhoršujúceho spánku.

Posteľ, hotel

  • O životnosti matraca zvykne napovedať dĺžka záručnej doby.
https://youtu.be/QRZipLN4uyM

To je ale len jeden z faktorov kvality, zamerajme sa aj na ďalšie:

Malo by ísť o produkty vyrobené primárne z hustých materiálov, čo sa následne preukáže na ich vyššej hmotnosti, ktorá je preto v tomto prípade vítaná a skôr výhodou. Faktorom je aj spomenutá vyššia záruka (ideálne okolo 9 rokov) a samozrejme nesmie chýbať overujúci certifikát (od nezávislých inštitúcií, nie od samotného výrobcu). Pod životnosť a v podstate aj funkčnosť matraca sa dokáže podpísať aj to, či sa dá používať len z jednej alebo z obidvoch strán. Výhodou je samozrejme univerzálne využitie obidvoch strán.

O kvalitách svojich produktov však nepriamo napovedá aj samotný predajca a napríklad to, či má jeho predajňa nejaké fyzické pobočky, respektíve kamenné predajne. V týchto je totiž možné matrac odskúšať na vlastnom tele a v prípade potreby alebo nejakých pochybností sa dá tiež funkčnejšie vybaviť reklamácia.

Nezařazené