Sklo zabezpečí súkromie, ale neuberie svetlo

Sklo zažíva posledné roky boom, stáva sa totiž materiálom, ktorý má široké uplatnenie a využitie ako v domácnostiach, tak aj v administratívnych budovách alebo nákupných centrách. Výrobky z neho tvoria súčasť bývania či pracovného prostredia, pretože je nadčasové, funkčné, ponúka originalitu v dizajnovom prevedení a oproti klasickým tehlám má výhodu v tom, že prepúšťa svetlo, a teda je mimoriadne vhodné do stiesnených a tmavých priestorov.

kúpeľňa, sklo, dvere

Rozdeliť priestor na menšie miestnosti nie je pre sklenené priečky žiadny problém, neobmedzujú prísun svetla a zároveň sú deliacim prvkom, ktorý však priestor úplne neizoluje, iba ho rozdelí. Ľudia na seba vidia, majú prehľad o dianí v okolí a zároveň majú svoje súkromie. Sklenené priečky ponúkajú komfort so všetkými výhodami. Vyrábajú sa z bezpečnostného skla číreho alebo pieskovaného, osadené môže byť v ráme alebo bez neho a ak sú nutné dvere, tak tie môžu byť otváravé, posuvné alebo kyvné.

sklenené dvere, muž

Bezrámové priečky sú momentálne trendom číslo jeden. Sú veľmi často využívané v kanceláriách, administratíve či v obchodných centrách alebo výkladoch hlavne kvôli dizajnovej čistote, estetickému vzhľadu a praktickosti. V pevnej verzii alebo s dverami, ktoré sú otváravé, posuvné alebo kyvné, každá z nich spĺňa požiadavky modernej a nadčasovej náhrady klasických murovaných priečok. Dvere, ktoré sa otvárajú, nie je problém osadiť do priestorov, ktoré sú veľkorysé, takisto je možné použiť aj kyvné dvere, no do priestorov, kde je potrebné šetriť miestom, tam sú výbornou voľbou presklene steny posuvné dvere. Nezaberajú priestor pred sebou a pritom plnia tú istú funkciu. Dvere je možné opatriť madlom alebo klasickou kľučkou, všetko podľa požiadaviek zákazníka. Priehľadnosť skla môže byť niekedy prekážkou, preto existuje možnosť objednať si matné sklo alebo ho polepiť grafickými vzormi, ktoré dokonalo skryjú to, čo má zostať utajené. Navyše takáto netradičná priečka bude prínosom pre interiérový dizajn, ktorý oživí a vdýchne mu nádych štýlovosti.