Príroda, príroda, príroda

Zostáva faktom že chemické prípravky vašej pleti nepomôžu, skôr ju zaťažia a na kráse jej odoberú, pokiaľ patríte medzi dámy, ktoré hľadajú dlhodobé a účinné riešenie a ktoré už nebaví strácať čas, plytvať vaším zdravím a peniazmi na bezvýsledné prípravky tak vyskúšajte niektoré z týchto osvedčených prírodných a domácich tipov!

koupel

Ružová voda- tento jednoduchý prírodný produkt dodá vašej pleti sviežosť, potrebnú hydratáciu a dokonalé osvieženie! Je to 100% prírodný produkt, ktorý je získaný destiláciou kvetov ruže. Neobsahuje žiadne chemické konzervanty a obsahuje vysoký podiel éterického ružového oleja. Pôsobí protizápalovo, hojivo a zanechá vašu pokožku hebkú a elastickú. Navyše je vysoko aromatická a dá sa použiť aj ako prírodný telový sprej.

Pleťové oleje- vyberte si ten správny pre váš typ pleti a užívajte si mlado vyzerajúcu pokožku neustále, osobne používam Argánový olej, ktorý taktiež zjemňuje a upokojuje pokožku. Je výborný na akné alebo jazvy po akné. Na prvý dojem sa môže zdať, že olej nie je vhodná alternatíva pre mastnú pokožku, opak je však pravdou! Pleťové oleje sú vhodne pre všetky typy pleti, tak si rýchlo jeden zaobstarajte a vymeňte ho za drahé pleťové krémy, je tiež výbornou náhradou za bázu pod make-up alebo nočný krém. Oleje obsahujú vysoký podiel esenciálnych mastných kyselín ktoré sú nevyhnutné pre zdravú pleť, no telo si ich nedokáže vytvoriť samo. Všetky oleje sú čisto prírodné produkty a ich kúpu určite neoľutujete.

kosmetika

Kokosový olej- kto by ešte nepočul o tomto zázraku? Dá sa použiť skutočne na všetko od masky na vlasy až po zničené labky vašich domácich maznáčikov. Je výbornou náhradou za telové mlieka, no je veľmi mastný preto odporúčam použiť len malé množstvo a poriadne vmasírovať do pokožky. Dajú sa ním tiež čistiť zúbky, spevňuje nechty, je zdravšou variantov prípravy jedál. Patrí medzi zdravé tuky preto sa ho nemusíte báť.

Telové maslá- sú tiež zdravšou variantov pre celé vaše telo, odporúčam nimi naradiť chemické telové mlieka, krásne voňajú, majú hustú konzistenciu a rozdiel je vidieť takmer okamžite. Sú šetrné k pokožke a vydržia veľmi dlho pretože na natretie celého tela stačí len veľmi malé množstvo.

olejíček

Jedlá sóda bikarbóna- túto veľmi lacnú vymoženosť považujem za veľmi prospešnú, stačí zmiešať malé množstvo jedlej sódy bikarbóny a čistej vody, aby sa vám vytvorila hustá kašička. Túto zmes naneste na tvár a nechajte pôsobiť okolo 15 minút. Sóda v reakcii s vodou na tvári stvrdne a vytvorí tuhú masku, ktorá ma hĺbkovo čistiace a účinky, výborne pôsobí aj na začervenanú pleť, pretože má čistiace účinky. Všetky tipy mám osobne odskúšané a používam ich každý deň.

Nezařazené