Prasklina na prednom skle


Idete cestou necestou a pred vami auto ktoré Vám streli kameň do predného skla. V tej rýchlosti si evidenčné číslo nezapišete a vyate na krku problém vďaka ktorému môžete prísť aj o papiere.
Stáva sa to , ale nie až tak často. Prvom rade musíte byť pokojný a zapísať si evidenčné číslo vozidla ktoré vám poškodilo predné sklo.

vozidla
 
>         Ale tu však ostáva pravdivo že z prasknutým predným sklom , už nemôžete ísť na cestnú komunikaciu. Jednať v tomto prípade je toto auto nebespečné pre ostatných a na druhej strane môžete dostať pokutu alebo Vám môžu odobrať vodičský preukaz , preto ak sa Vám vyskytne musíte si predné sklo ihneď vymeniť.
 
Ak chcete aby Vám poisťovňu škody preplatiť musíte kontaktovať posťovnu a nahlásiť im škodovú udalosť a poistovňa Vám celú opravu skla preplatí , ale len v autorizovaných servisoch. Niekedy však positovňa má zahrnuté v poistovni aj prípad rozbitého predného či zadného skla.  Samozrejme že cena predného rozbitého skla sa môže líšiť , a niekedy to môže byť od 200 do 1000 eur , to záleží od toho aký tip skla ste mali či bolo vyhrievané a podobne.
 
»          Výmena skla môže chvíľu potrvať , pretože ak je sklo lepené oprava môže trvať aj niekoľko týždňov.  Záleží aj podľa toho či sa bude sklo objednávať a či pôjde o lepené a alebo vyšívané sklo do gumiz taktiež to záleží aj od viacerých faktorov.
 
Ak máte na skle nalepenú platnú STK , EK prípadne diaľničnú známku nemusíte si vybavovať ďalšiu. Dá sa to špeciálne odlepiť , no pre istotu požiadajte servis aby Vám to  urobili. Pretože ak dôjde ku poškodeniu , musíte si vybavovať novú a počas toho ako si ju pôjdete vybaviť , môžete dostať pokutu.

bouračka
 
·         Stať sa môže hoci čo , preto platí ak sa nachádzate na mieste kde je veľké množstvo štrku , jazdíte radšej pomalí , aby ste nikomu neurobili škodu ktorú potom musíte preplatiť. Pretože ako som už spomínal oprava predného skla môže byť od 200 do 1000 eur, závislosti od roku výroby auta,lepenie či vsunutia skla a podobne. 

Nezařazené