Počítače za menej ako 50 dolárov!


Verili by ste, že na Amazone sa dajú kúpiť laptopy za menej ako 50 dolárov? Áno, počítače v hodnote menšej než 50 dolárov. Táto ponuka je reálna a počítače majú fyzickú podobu. Ale asi v tom bude nejaký háčik, však?
Háčik tam bude a s tým treba rátať. Neviem, ako je to u ostatných modelov, ale začnem napríklad recenziou laptopu za 39 dolárov a vopred vám vravím, že sú to vyhodené peniaze. Poďme ale pekne od začiatku.

monitor

Technicky nejde o notebook, ale o tkzv. netbook. Netbooky nie sú extra výkonné, slúžia skôr k surfovaniu po internete, ale v tomto smere sú dostatočne kvalitné. Ale to som charakterizoval pravé netbooky, nie túto napodobneninu za 39 dolárov!
Každopádne ide o netbook s operačným systémom Android (nie Windows), ktorý údajne disponuje pripojením k wi-fi, predinštalovaným webovým prehliadačom, kamerou, mapou, aplikáciami e-mail a e-Book Reader, Amazon App Store, Sociálna sieť, Google +, Kalendár, Market Place a hudobnou aplikáciou s jednoduchým názvom My Music. Zatiaľ to v porovnaní s cenou pôsobí ok, dokonca sľubne.

Po vizuálnej stránke je to skôr sympatický humor, „netbook“ je síce dostatočne malý, ale malý je aj jeho displej, nehovoriac o zbytočne hrubom dizajne. Počítač pôsobí skôr ako hračka, než seriózny pracovný netbook.V konečnom dôsledku za 39 dolárov nemožno čakať nič extra a s dizajnom by prakticky až taký veľký problém nebol, je celkom ok, i keď zbytočne hrubý, trochu detinský a s malou obrazovkou.

Najhoršia časť však príde, ak tento netbook spustíte a chcete na ňom začať niečo robiť. Takmer vždy sa nájde nejaký problém, a to i s banalitami ako napríklad ísť na Youtube. Aplikácia Youtube sa nespustí, ale môžete ísť cez prehliadač. No ak chcete do vyhľadávača napísať hľadaný výraz, s nemilým prekvapením zistíte, že viacero písmen na klávesnici nefunguje! Toto už nepovažujem za menší nedostatok, ale za fatálnu chybu! A podobných problémov je tu viac.

error

  • V skratke kúpite počítač, ktorý má problém zvládnuť i tie najjednoduchšie úlohy a v každom, i tom najbežnejšom úkone nájdete chybu či problém. Pripomína mi to situáciu, ako keď kúpite hračku z čínskych trhov.

Nezařazené