Auto z Rýchlo a zbesilo je na predaj!

O autách, ktoré sa preháňali na pretekárskej dráhe vo vytuningovanej podobe a s revúcim motorom, v drvivej väčšine snívali mužskí diváci a takmer každý z nich v kútiku duše túžil raz sa stať majiteľom takého auta.
Svetoznámy film Rýchlo a zbesilo, ktorý sa dostal do kín pred 17 rokmi, spustil aj na Slovensku vlnu tuningovania, ale na druhej strane aj tuzingovania. Tieto autá sa postupne predajom dostávali do rúk súkromným vlastníkom, a tak dopadol aj VW Vento (v USA pod názvom VW Jetta), automobil   z tohto filmu, za volantom ktorého sedel outsider Jessy a prehral drsný súboj s Hondou S2000. Ak ste ten film videli, určite si na tie preteky spomínate.

turbína

Podpisy zvýšili cenu auta

VW Vento (v USA pod názvom VW Jetta) bielej farby, vyrobený v roku 1995, sa predával na stránkach  aukčnej spoločnosti Barrett-Jacksonza cenu 99 900 dolárov, v prepočte na eurá asi 85 tisíc. Pod jeho kapotou sa neskrývala veruna so 6 –timi valcami, ale bol to obyčajný štvorvalcový dvojlitrový benzínový motor s automatickou prevodovkou, a teda predné kolesá boli poháňané bežným výkonom tejto štvorstupňovej automatickej prevodovky, ktorá bola v tom čase štandardom. Sedan bol veľmi obľúbený hlavne za veľkou mlákou a pri príležitosti natáčania dostal atraktívny bodykit, upravené  blatníky, tiež nárazníky, pribudlo  rozmerné zadné krídlo, biele 7-lúčové disky a pozmenené boli aj niektoré detaily.

Čo sa týka interiéru, tak v ňom boli namontované športové sedačky aj volant, bezpečnostná klietka a pre príjemnejšiu jazdu a pohodu bola k dispozícii Playstation 2. Tento biely fešák sa predstavil v prvej časti tejto ságy, vtedy si získal obdiv mnohých divákov mužského pohlavia. Má najazdených 34 tisíc kilometrov a od svojej premiéry vo filme mal iba jedného majiteľa. Cena tohto bieleho krásavca sa zvyšuje aj faktom, že sú na ňom autentické podpisy režiséra filmu Roba Cohena a hlavného hrdinu Paula Walkera. Donedávna bol jeho majiteľom herec Frankie Muniz od roku 2002, vtedy zaňho dal 100 tisíc dolárov a opäť bol na predaj na aukcii v roku 2016.

really
 
Podobné prestavby áut z bežnej prevádzky na supervýkonné „delá“, ktoré sú prispôsobované práve na takéto preteky, hádam nikdy neprestanú byť lákavé a nedajú spávať nejednému mužskému fanúšikovi.

Nezařazené