Ochrana v Smart televíziách

Doba sa posúva a televízia dostáva do novšej modernejšej podoby. Smart televízie máme už na trhu dlho , no stále sa vymýšľa niečo aby boli lepšie a ešte obľúbenejšie ako boli v minulosti. V tej dobe sa poznali klasické Tv v ktorej ste pozerali televízny  program . V dnešnej dobe sa môžete pripojiť cez Tv na internet a prakticky sledovať všetko čo Vás zaujíma. Hovorí sa čím múdrejšia televízia tým lepšie pre používateľa. No skutočnosti to tak nemusí byť.

tv
 
»        inteligentných Tv už vieme že majú svoj operačný systém  cez ktorý môžete hrať hry, sledovať online videá , prakticky robiť všetko čo sa dá na internete robiť. Ale z týmto operačným systémom môžu prísť aj nečakané problémy.
 
Všetko začína keď si stiahnete obyčajnú hru z reklám. Prečo nie  ? Veď hrať hry na Tv tu ešte nebolo. No skutočnosti môže ísť o problém vďaka ktorému dokáže ohroziť chod celého zariadenia. Stačí mali vírus a zariadenie môžete mať poškodené a ani o tom nemusíte vedieť. Ďalšia vec je že niekto zarába na vás úkor. Ako to ? Stačí ak si nainštalujete akúkoľvek aplikáciu či hry a tretia strana zarába Bitcoiny ktoré sa ťažia s vášho pripojenia.
 
·       Brániť sa dá veľmi jednoducho. Aplikácia od Eset sa postará o to aby ste mali svoj Smart Tv v bezpečí. Túto aplikáciu si môžete jednoducho stiahnuť zdarma z obchodu Play . Inštalácia je veľmi jednoduchá , a potom si už len nastavíte všetky zabezpečenia ktoré Váš Smart Tv potrebuje. Potom už len môžete surfovať vo vašom Tv než akýchkoľvek problém , len stačí ak raz za týždeň urobíte kontrolu , prípadne si nastavíte automatickú kontrolu zabezpečenia.

televize
 
Samozrejme že nikoho nechcem týmto článkom odradiť od zakúpenia Smart Tv . Vírus môžeme získať prakticky od všadiaľ , stačí len navštíviť nejakú nezabezpečenú stránku , či  stiahnuť hru a aplikáciu z tretích strán  a vírus máte vo vášmu zariadení. 

Nezařazené