Nové pokračovania legendárneho lišiaka menom Crash Bandicoot

V roku 2017 prišlo prekvapenie v podobe remakeu legendárnej a v deväťdesiatych rokoch nadmieru populárnej videohry Crash Bandicoot, ktorá mala navyše veľa pokračovaní. Táto videohra a lišiak Crash boli vlastne doslova symbolom konzoly Sony Playstation 1 a svoju popularitu získaval i v rokoch dvetisícich, na konzole PS2. Ide skrátka o legendu, aká bude v histórii elektronickej zábavy zapísaná už navždy.

konzole

•         Spomenutý remake z roku 2017 by mal prísť onedlho i na PC či notebooky, ale výnimkou nebude ani verzia pre prenosné zariadenie Nintendo Switch.
No môžeme si rovno počkať na rok 2019 a už nepôjde len o remake, ale možno o zbrusu nové pokračovanie kompatibilné s dnešnými namakanými hernými zariadeniami, teda môžeme si vopred predstaviť, že pravdepodobne pôjde o zaujímavú a populárnu novinku.

•         Za zmienku stojí informácia ešte o pôvodných sériách pre PS1, ktoré sa údajne stali veľkým hitom hneď zo začiatku, bez nejakej väčšej reklamy a v podstate napriek takmer nulovej útrate za komerciu a markteting. Reklama a maskot v podobe tohto lišiaka začala až potom, ako sa stal právom populárnym.
Výrobu nového pokračovania bude mať na starosti výrobca Activision. Rokom 2019 by to však pravdepodobne končiť nemalo, Activision majú údajne plány s vynoveným Crashom Bandicootom ešte na ďalších päť rokov! Remake z minulého roku vlastne vznikol tak trochu ako aj taký test ktorý mal ukázať, ako sa bude táto zabudnutá hra opäť predávať. Podľa toho sa potom malo rozhodnúť, či vôbec budú mať pokračovania pre dnešné generácie vôbec komerčný zmysel. No všetko nasvedčuje tomu, že úspech je dosť možný, teda na 90 % sú možné aj pokračovania v dnešnej dobe.

portrét

•         Žeby sa Crash vrátil svojou popularitou opäť k svojej ére, ako v polovici deväťdesiatych a začiatkoch dvetisícich rokov?
Popularite sa zrejme tešiť bude, ale konkurencia je silná. Ako príjmu tohto lišiaka dnešné deti či mládež a ostatní „gameri“? 

Nezařazené