Kozmetické rituály cisárovnej Sissi

Určite sa pýtate, prečo je venovaný článok práve tejto panovníčke? Okrem toho, že bola cisárovná Alžbeta, považovaná za jednu z najkrajších žien svojej doby, stále púta pozornosť nielen svojím zjavom, ale aj osobnosťou pozornosť žien. Jej skrášľujúce rituály sa stali známe po celom svete a s menšou úpravou, sú aplikovateľné aj do súčasnosti.

socha

  1. Jedným z najdôležitejších úkonov bola starostlivosť o vlasy. Samotná cisárovná bola na nich veľmi citlivá, mala vlastnú kaderníčku, ktorá jej na podnose musela ukázať vyčesané vlasy. Musela mať na rukách biele rukavičky, takže si môžete predstaviť aká opatrná, čo sa týka starostlivosti, bola. Nie je to vôbec prekvapivé, keďže v čase jej najväčšej slávy ich mala husté, tmavohnedé a siahali jej takmer po členky. Základom bolo umývanie, ktoré prebiehalo raz za mesiac, pričom bola použitá zmes žĺtkov a koňaku. Po opláchnutí na nich aplikovala ružovú vodu. Sušenie prebiehalo niekoľko hodín privievaním teplého vzduchu, aby sa celý proces urýchlil. Hoci sa tento rituál zdá zložitý, môžete skúsiť domáce masky s vajíčkom, ktoré sa postarajú o zdravé lesklé vlasy.
  2. Veľká starostlivosť patrila aj jej pleti, ktorú na rôznych cestách vystavovala slnku, čo sa aj vekom prejavilo. V mladosti mala podľa dostupných zdrojov krásnu čistú pleť, ktorú každé ráno natierala cold krémom, špeciálne vyrábaným pre cisárovnú, dnes je možné podobné krémy zakúpiť. Nepoužívala a odsudzovala makeup, ktorý bol v tej dobe dostupný. Z jej prístupu si môžeme vziať príklad, ak aj nemáte suchšiu pleť, starostlivosť o ňu sa vám vyplatí.
  3. Okrem spomínaného, si Sissi potrpela na svoju postavu. Bola ňou preslávená už vtedy, jej štíhli pás bol legendárny a mnohými závidený. Čo dostala do vienka, pravidelným cvičením zdokonaľovala. Cvičila údajne každý deň, okrem toho v pokročilom veku držala rôzne diéty, dodnes je vyrábaná fialková zmrzlina, ktorú si neraz dopriala namiesto obeda. Častokrát je v dnešnej dobe prirovnávaná k supermodelkám, nielen štíhlym pásom ale aj svojou výškou. Hoci boli jej niektoré zvyky priam drastické, predsa si môžeme vziať k srdcu zvýšenie pohybu a zapojiť do jedálnička viac ovocia a zeleniny.

cop
Nech si z rituálov cisárovnej vezmete čokoľvek, najdôležitejšie je, aby ste sa vo svojom tele cítili dobre a sebavedomo.

Nezařazené