Kapry vs. rybári

Ani kvalitná udica nebude stopercentná, pokiaľ na nej nebude kvalitný navijak. Bez kvalitného navijaku totiž rybu len tak z rieky nevytiahneme a zvlášť nie tie väčšie, s vyššou hmotnosťou. Rybári vedia o tom určite svoje, ako niekedy merajú svoje sily s takým ťažším úlovkom. Ryba sa síce napne na háčik, no bude bojovať, nepodvolí sa. Práve preto potrebujeme kvalitný navijak, ktorý nám ťahanie ryby z rieky o dosť uľahčí. Bez neho to je, možno povedať, nemožné.

rybaření

• Potrebujeme ho v oboch prípadoch, či lovíme dravcov ako šťuky, alebo kapry a kaprovité ryby. V našich končinách sú však za väčší druh považovaní kapry, ktorí sú okrem iného symbolom Vianoc a vidíme ich v obchodných domoch, no sú pomerne drahí. Preto sa zamerajme na kaprarske navijaky, ktoré ocení nejeden rybár a uloví si poriadny úlovok i sám.

Takýmito produktami zásobujú aj náš trh a webové obchody výrobcovia ako Daiwa či Delphin, ale poznáme i drahšiu sadu výrobcu Prorex. Mnohé z týchto spomenutých majú ľahký chod a anti-reverzný systém.

V tomto smere je odporúčaná voľba značky Daiwa, ktorá je cenovo prístupnejšia a zároveň si môžeme byť istí kvalitným a praktickým prevedením. Ale samozrejme o kvalite a modernom prevedení vravíme aj u iných značkách, ktoré som spomenul. Za zmienku určite stojí i značka Mikado.

Opíšme si ale napríklad taký model Daiwa 17 Fuego LT 3000D-C v cene 91 Euro.
Ide o taký ľahší a praktickejší typ, no nenechajte sa pomýliť! Je to silák, ktorý je vyrábaný na základe konceptu LT. Produkt je má nízku hmotnosť vďaka materiálu DS5. Aj napriek menšej váhe je však veľmi odolný a je tým správnym pomocníkom, pokiaľ chcete loviť kapry.

rybář

Parametre
Brzdná sila: 1000/2000: 4 kg, 2500/3000: 10 kg, 4000/6000: 12 kg
Okrem iných skvelých vlastností musím spomenúť silné prevody Tough Digigear, až 6 guličkových ložísk, tichý zvuk oscilácie a technológie, ktorými je značka Daiwa povestná.

Nezařazené