Preč s nevhodným jedlom

Leto sa blíži a vy chcete byť úplne dokonalá. Chodíte do posilňovne, zdravo jete alebo dokonca beháte. Napriek tomu sa vám tak úplne nedarí, tak ako ste si predstavovala? A čo váš jedálniček? Možno robíte pár drobných chýb, ktoré vám zbytočne predlžujú cestu za vysnenou postavou.
Napriek tomu nie sme zástancovia žiadnych drastických diét ani hladovania. Všetko sa musí robiť s mierou.

pečivo

Vyhýbajte sa nasledujúcemu:

vsladké nápoje
Hlavným problémom je, ako správne tušíte cukor. Okrem toho sa sladí ešte pomocou umelých sladidiel alebo napríklad kukuričného sirupu. Práve fruktóza môže za hromadenie viscerálneho tuku, ktorý sa nám potom ukladá na bruchu.

valkohol
Je kaloricky veľmi výdatný. Okrem toho povzbudzuje chuť k jedlu.

vnízkotučné produkty
V tomto prípade platí jednoznačné nie. Väčšina tuku je totiž v tomto prípade nahradená cukrom, umelými sladidlami, chemikáliami a ďalšími aditívami, aby mal výrobok aspoň nejakú chuť.

vovocný džús
Tu myslíme tie kupované, ktoré sú umelo prisladzované. V žiadnom prípade totiž nie sú zo 100% ovocia. Navyše tieto varianty zo supermarketu sú plné chemikálií a pridaných farbív. Za to domáci džús si môžete vyrobiť úplne sami a môžete sem pridať zeleninu, semienka alebo oriešky. Takto si pripravíte vitamínovú bombu, ktorá bude obsahovať aj vlákninu.

dieta

vbiely chleba
Jeho obsah vo vašom jedálničku by mal byť úplne minimálny. Nemá totiž ani žiadnu výživovú hodnotu. Radšej siahnite po celozrnnej variante, v ktorej nájdete viac vlákniny, minerálov i vitamínov. Alebo si zaobstarajte domácu pekáreň a upečte si svoj vlastný.

vdiétne jedlá
Tu vás zase zastihnú farbivá alebo jednoduché cukry. https://vydavatelstvi-old.vscht.cz/knihy/uid_es-002_v1/hesla/cukry.html Navyše po nich budete mať okamžitý hlad.
Vďaka týmto jednoduchým pravidlám bude chudnutie z brucha hračkou a vy konečne svoj boj vyhráte. K tomu patrí samozrejme aj správny druh pohybu, ktorý by mal byť pravidelný a to minimálne štyrikrát týždenne.

Nezařazené