Fenomén menom Fortnite. Čo je

„Fortnite“ vyšlo v štúdiu Epic Games v Severnej Karolíne a minulé leto bolo vydané v podobe „skorého prístupu“. To znamená, že je technicky stále vo vývoji, hoci si ho môžete zakúpiť teraz za 59,99 USD. Hra je známa ako hra na prežitie otvoreného sveta, v ktorej hráči zhromažďujú zdroje, robia nástroje a zbrane a pokúšajú sa zostať nažive čo najdlhšie.
Hra je postavená na dnešnej Zemi, ale väčšina ľudstva zmizla. Jednou z hlavných mechaniky hry je zhromažďovanie materiálov na vybudovanie ochranného opevnenia.

technolige

Niekoľko mesiacov po jeho prvom spustení Epic Games upustila „Fortnite Battle Royale“, voľný režim využívajúci prvky a herné prvky z hlavnej hry, v ktorej sa 100 ľudí postavilo proti sebe v boji o prežitie – posledný živý hráč korunoval víťaz.
Práve vtedy, keď sa naozaj začal rozvíjať „Fortnite“ – 10 miliónov ľudí sa hralo počas niekoľkých týždňov od jeho prepustenia. Bojový royalový režim je to, čo zostáva neuveriteľne populárne a o čom hovorí väčšina ľudí, keď hovorí o „Fortnite“.

Aké je to veľké?
Je to obrovské. Epic Games je tiché o celkovom počte hráčov, ale vieme, že od januára „Fortnite“ malo okolo 45 miliónov aktívnych hráčov na všetkých platformách a toto číslo bude len ísť hore, najmä s nedávnym vydanie hry na Populárna konzola pre prehrávače Nintendo.
A to stále neznamená ani toľko ľudí, ktorí naladia len na sledovanie ostatných, ktorí hrajú na streamingových stránkach, ako sú Twitch a YouTube. Je tu niečo zreteľne ohľaduplné k tomuto bojovému royalu; jeho umelecký štýl, mechanika a fanbase poskytujú nekonečnú zábavu a dokonca aj celebrity ako Drake sa dostávajú do akcie.

výhra

Ak je „Fortnite“ väčšinou zadarmo, znamená to, že to bude znamenať, že dôjde k vyčerpaniu peňazí?
Nie je to čoskoro, to je isté. „Fortnite“ získa veľký podiel svojich príjmov z mikropodnikov (malé nákupy za nákup meny v hre) – v tomto momente dosahuje viac ako 300 miliónov dolárov mesačne.
Mikrotransakcie sú nákupy v hre, ktoré stávajú skutočné peniaze výmenou za in-game menu, ktorú možno použiť na nákup rôznych položiek a koží (slang o tom, ako hráč pozerá v hre). Dokonca aj vtedy, keď slušná časť hráčov rozdeľuje iba 10 dolárov alebo 20 dolárov na niektoré hry V-Bucks (herná mena), pridá sa k množstvu peňazí, keď zoberiete do úvahy hráčsku základňu hry.

Nezařazené