Subaru a jeho modelový rad WRX a WRX STI na rok 2019

Subaru rozširuje svoju ponuku s hybridnými motormi Ascent a Crosstrek Hybrid , ale nezabúda na tradičné autá, ktoré tvoria veľkú časť jej predaja. Za týmto účelom spoločnosť Subaru aktualizovala modely WRX a STI pre modelový rok 2019 a základné ceny o niečo málo vzrástli.

sportovní auta

Pre nadšencov najväčšou novinkou je, že WRX STI dostala o ďalších 5 koní viac. Špičkový výkon dosahuje z novo vyskúšaného turbodúchadlá s objemom 2,5 litra a výkonom 310 koní. Toto zlepšenie je založené na novom prívode vzduchu a výfukových plynov s vysokým prietokom, ako aj na presunutom ECU a robustnejších piestoch. Subaru tiež revidovalo tretí prevodový pomer šesťstupňovej prevodovky pre rýchlejšie zrýchlenie.

Nový modelový rok prináša aktualizované systémy pre zostavy WRX a STI. Štandardná 6,5-palcová dotyková obrazovka WRX teraz obsahuje funkcie Apple CarPlay a Android Auto. Na výbave Premium je nová 7-palcová dotyková obrazovka, ktorá obsahuje rovnaké funkcie ako tá 6,5 palcová. Modely WRX Limited a STI majú aj vylepšené infotainmentové systémy s integráciou smartfónov. Nové štandardné modely WRX, vybavené prevodovkou CVT, sú štandardne vybavené bezpečnostnými technológiami EyeSight.

Subaru oznámilo, že ponúkne obmedzenú verziu modelov WRX a STI. Špeciálne modely budú vybavené čiernymi zliatinovými kolesami, exteriérom Cool Grey Khaki, odznakmi Crystal Black Silica a sklápateľnými vonkajšími zrkadlami. Verzie WRX sú založené na WRX Premium s balíkom výkonnosti vrátane sedadiel Recaro a ďalších vylepšení. Pri verzii STI kupujúci získajú športové lakovanie Bilstein STI a brzdové struny so strieborným povrchom pre brzdy Brembo. K dispozícii sú iba so šesťrýchlostnou prevodovkou.

motor

Základné modely WRX sú vybavené šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. STI začína na úrovni 37 480 dolárov. Tieto modely by sa už budúce leto mali dostať do predaja. 

Nezařazené