Bývanie v modernom štýle

Pravdou je, že trendy v zariaďovaní sa menia tak rýchlo, že to čo bolo moderné dnes, zajtra už zapadne prachom. Sú však isté pravidlá, ktoré sa pri zariaďovaní modernej domácnosti vracajú. Na začiatok si treba vybrať farbu stien. Veľmi moderná je ultra fialová farba, tá sa však nehodí do malých priestorov, pretože opticky miestnosť zmenšuje. Biela farba vždy bola a bude klasikou. Nemusíte sa jej báť, je neustále správnym krokom. Mäkko a príjemne pôsobia všetky pastelové farby, ktoré sú tiež in.

obývák

Svetový dizajnéri sa predbiehajú v umiestňovaní sklenených posuvných dverí do každej miestnosti. Hodia sa hlavne do futuristicky zariadených domov, ale vedia byť skvelým doplnkom skoro všade. Navyše ich môžete zakryť podľa potreby závesom a meniť tak dizajn predeľovacích častí izieb. Sú skvelé ak potrebujete dočasne predeliť veľký priestor, alebo oddeliť napríklad kuchynskú časť od jedálenskej.
Modernú obývačku začnite zariaďovať od sedacej súpravy. Na trhu je veľa typov futuristicky vyzerajúcich pohoviek. Umiestnite ju ďalej od steny a vytvoríte tak vzdušný priestor. K sedačka doladíte zvyšok izby, skrinky, knižnice, stolíky, to všetko môžete kupovať zvlášť a doplniť vizuál priestoru podľa vašich predstáv. Veľké kreslá, geometrické vzory na kobercoch a zrkadlá budú krásnou bodkou za modernou obývačkou.

V kuchyni myslite na materiál linky. Ak vyberiete taký, ktorý má vysoký lesk, zabezpečí vám to optické zväčšenie izby. Kuchynský priestor je pre kreativitu ako stvorený, kuchynské ostrovčeky, barové pulty, LED podsvietenie. Viete sa na malom priestore naozaj pohrať. Myslite však aj na praktickú stránku a zabezpečte si dostatok odkladacieho priestoru. Ak je miestnosť určená pre kuchyňu malá, zvoľte ako variant kuchynského stola taký, ktorý sa dá rozložiť.

gauč

V spálni môžete dohnať to, čo ste zanedbali v ostatných izbách ohľadom úložných priestorov. Vstavané skrine a postele s úložným priestorom zabezpečia dostatok miesta pre všetko potrebné. Umiestnenie postele je na vás. Odporúča sa, aby svetlo dopadalo na bok postelí. Mali by byť dostatočne veľké s pohodlnými matracmi a nočnými stolíkmi, ktoré vám poslúžia na odkladanie drobností. Ak vám zostalo v miestnosti dostatok priestoru, vyhrajte sa s kusmi nábytku ako komody, kozmetické stolíky, alebo relaxačné kreslá.

Nezařazené