Balkón, na ktorý budete hrdý. Môžete ho dosiahnuť aj Vy

Vo svojej podstate je skutočne jedno, akých je náš balkón rozmerov ako aj to, či je zasklenený alebo otvorený, v každom prípade sa dá jeho vizuálna stránka, ako aj jeho následné možnosti využitia zdokonaliť.

A takisto pripomeňme, že balkónové prostredie nie je typickým interiérom, takže je vidieť aj z vonku. Aby sme zachovali alebo skôr dosiahli jeho príťažlivú podobu, akou sa budeme môcť pýšiť, môžeme začať napríklad zábradlím a následne dolaďovať ostatné detaily, ktoré sú však celkom podstatné, najmä ak chceme toto prostredie využívať pravidelnejšie.
nerezové balkony

Do vonkajšieho prostredia sa v prípade otázky zábradlia a jeho materiálu zrejme najlepšie hodí nerez vďaka jeho skvelým odolnostným podmienkam a zabradlie na balkon je základným bezpečnostným (ale aj dizajnovým) prvkom každého kvalitného balkóna. Akonáhle sme so svojim zábradlím spokojní, môžeme sa presunúť ďalej a začnime napríklad sympatickým detailom, akým sú kvety.
balkony penzionu

Kvety sú prirodzeným, no hádam najlepším dekoračným prostriedkom a rozhodneme nimi nič nepokazíme. Ukážu skvele predovšetkým na vonkajšej ploche, akou je balkón. Musíme však vedieť odhadnúť ten správny druh kvetov na základe orientácie balkóna čo znamená, že napríklad v prípade severného balkóna (ktorý bude tienistý) sa hodí zvoliť brečtan, begónie alebo fuchsie, no a naopak v prípade južnej strany by sa skôr hodili petúnie, slnečnice, pelargónie alebo chryzantény. V oboch prípade prichádza narad najskôr vhodný črepník, pri ktorom by sme mali uprednostniť prírodné materiály, teda drevené, keramické či hlinené, pretože v prípade plastu dochádza k poškodzovaniu koreňa. Tieto črepníky by bolo následne ideálne umiestniť na stenu alebo strop, poprípade zábradlie.

Pri dekorácii balkóna by sme sa mali zamerať na konkrétny štýl a tomu budeme následne prispôsobovať materiál a farbu, respektíve vhodný sedací nábytok a doplnky. Pokiaľ vravíme o štýle prevedenia, môžeme sa inšpirovať minimalistickým, stredomorským, romantickým,… ale možností je samozrejme viac.

Nezařazené