Ako dostať žuvačku z oblečenia a z ostatných vecí?


Oblečenie
1.Ak je žuvačka stále mäkká, zmrazte ju, aby stvrdla, a potom keď bude dostatočne tvrdá, tak ju jednoducho z oblečenia odstránite.
2.Potom oblečenie vyperte ako zvyčajne – ale nedávajte ho do sušičky, kým si nie ste istí, že všetka žuvačka je preč.

žvýkačky

Čalúnené predmety
Ak je žuvačka ešte mäkká, zmrazte ju priamo použitím kocky ľadu vo vnútri plastového vrecka a potom odstráňte akýkoľvek prebytok žuvačky. Pomocou čistej bielej handričky vyčistite škvrnu čistidlom na čalúnené povrchy. Opakujte dokým škvrna nezmizne.

Koberce
Použite rovnakú metódu ako na čalúnené veci. Ak škvrna zostáva, zmixujte jednu lyžicu bieleho octu a 2 šálky teplej vody. Dajte si túto zmes na špongiu a prechádzajte po škvrne. Odstráňte zbytok zmesi suchou handričkou, aby koberec nebol mokrý, prípadne ho nechajte vysušiť. Nezabudnite ešte potom prejsť po škvrne čistou vodou, aby ste odstránili ocot.

zvýkačka

Vlasy
Keď nabudúce príde vaše dieťa so žuvačkou nalepenou vo vlasoch, nevyťahujte hneď nožničky. Nechajte vlasy namočené v arašidovom masle. Aj keď to môže vyzerať zvláštne, tuk a olej v ňom by mali rozložiť žuvačku a uľahčiť jej odstránenie.

Sušička
Ak ste zabudli skontrolovať vrecká pred tým, ako ste vložili oblečenie do sušičky a žuvačka skončila všade po sušičke, dajte do nej niekoľko starých uterákov a nechajte ju bežať na teplom režime niekoľko minút. Potom premiešajte lyžicu prášku na pranie s dostatkom vody, aby ste získali hustú pastu a naneste na čistú handričku. Použite handričku na odstránenie žuvačky a dobre ňou sušičky vydrhnite. Pred vyschnutím ďalšej dávky čistého oblečenia spusťte jeden cyklus s niekoľkými navlhčenými handrami, aby ste sa uistili, že je žuvačka úplne preč.
S týmito tipmi vás už zachytená žuvačka nemá prečo desiť. Uľahčí to veľa roboty a hlavne nebudete musieť kupovať nové oblečenie alebo nábytok, prípadne strihať deťom vlasy. Pokiaľ budete mať so žuvačkou zas problém pozrite na tieto tipy a riaďte sa nimi.

Nezařazené