Na čo si dať pozor pri používaní sociálnych sietí

Odkedy sa internet stal naším každodenným spoločníkom, alebo skôr neodmysliteľnou súčasťou našich životov, veľa sa toho zmenilo. Technika postupuje obrími krokmi a náš spoločenský život sa mení zo dňa na deň. Internet nám veľa dal, ale aj veľa zobral.

počítač

Čím viac ľudí začal ovládať, tým viac sa začal popularizovať a spolu s tým začalo vznikať čoraz viac nových web stránok a sociálnych sietí, ktoré si získali nejedného z nás. Problém však nastal, keď si niektorí ľudia začali uvedomovať, že niektoré sociálne siete nespĺňajú len účel, ktorý by mali a to zbližovať ľudí, ale hlavne sú veľmi rýchlym nositeľom informácií a to už ako pozitívnych a prospešných, tak aj negatívnych, alebo pohoršujúcich.

Vaša aktivita na sociálnych sieťach je teda sledovaná veľkým počtom ľudí a preto by ste si mali dávať pozor a poriadne zvážiť, aké príspevky na svoj profil uverejníte. Niektoré totiž môžu byť nepekne použité proti vám.
Na súkromie si dávať treba pozor. A preto si buď nastavte svoj profil ako súkromný a obmedzte tým počet ľudí, ku ktorým má dosah, alebo si poriadne premyslíte, čo budete so svetom zdieľať. Niektoré informácie, ktoré ľudia bežne zdieľajú sú totiž celkom citlivé a verte, že sa dostanú veľmi rýchlo medzi ľudí. Nikdy neviete, čo sa môže stať, môžete si ľahko spraviť nepriateľa, alebo si vás niekto neznámi môže vytipovať a veľký problém je na svete.

pracovní stůl

Podobne to chodí aj son-line zoznamkami,pre ktoré sa rozhodnete na odporúčanie priateľov, alebo z reklamy na internete. Poviete si: Za vyskúšanie nič nedám. A koniec koncov máte pravdu. Treba si však dávať veľký pozor, pretože na týchto webochsa nachádza veľa podvodníkov a klamárov, ktorý vôbec nemusia byť tými, kým sa zdajú byť. A to je práve to Majte na pamäti, že stiahnuť si fotografiu cudzieho človeka a vydávať sa za neho nie je vôbec náročná práca. Poriadne teda zvážte, s kým si dohodnete stretnutie.

Nezařazené