Využite aj vy praktické výhody meničov napätia!

Považujeme to za samozrejmosť. Ak sme v pohodlí nášho domova, automaticky používame minimálne jeden elektrospotrebič. Jednoducho ho zapneme a pravdepodobne si zakaždým ani neuvedomíme, že za takýto komfort vďačíme elektrickej energii, respektíve zásuvke so striedavým napätím (230 V).

A teraz si predstavte situáciu, v ktorej takúto bežnú zásuvku skrátka nemáte po ruke. A nemáte k dispozícii ani predlžovací kábel. Nemáte pri sebe zdroj s týmto bežným striedavým napätím, do ktorého sa zapája väčšina domácich elektrospotrebičov. Tých, čo nám poskytujú zábavu ako rôzne prehrávače, notebook a televízia ani tých, čo využívame ako praktické doplnky, či už sa chceme oholiť, uvariť si kávu alebo niečo podobné.

pohodlie, notebook

V takom prípade bude tou najlepšou vecou pod slnkom práve univerzálny menic napätia, inak známy aj ako invertor alebo striedač.

Aj napriek tomu, že v dnešnej technológiou nabitej dobe potrebujeme a vidíme spotrebnú elektroniku na každom kroku, tak niekedy stačí naozaj málo a bude nám na nič. Ak sa vzdialime len pár kilometrov a na miesto, kde nebudú na dosah žiadne zdroje striedavého elektrického prúdu. V takom prípade nám postačí, ak budeme mať svoje auto a po ruke spomenutý invertor, čo urobí z jednosmerných 20 V striedavý prúd.

elektrický kábel, koncovka

Nebudeme nahraní, v našej blízkosti totiž tým pádom bude spoľahlivý 220, respektíve 230 V zdroj. A spolu s ním veľa funkčných možností z hľadiska využitia zábavnej aj potrebnej elektroniky.

Možno už viete, že ide o skutočne oceniteľný doplnok aj pre tých, čo obľubujú nezáväzný kemping a dlhší čas strávený v prírode, mimo civilizácie. Takýto pobyt rozhodne má svoje výhody, no tie môžeme obohatiť o potrebný prísun elektrickej energie. V takom prípade pri pobyte v prírode s nami vydržia dlhšie aj tí, čo si zvyknutí na každodenné používanie spotrebičov a na komfort domova.