Vysávače – ktorý je ten najvhodnejší

Luxujete často? Potom asi máte nevhodný vysávač. Ako si vybrať ten najvhodnejší práve do vašej domácnosti sa dozviete teraz.

vysavač

Podľa čoho vyberať vysávač
Sací výkon – alebo ťah vysávača je veľmi dôležitý. Čím je tento výkon vyšší tým rýchlejšie povysávate. Ak je sací výkon slabší budete musieť po jednom mieste prejsť viac krát aby ste ho povysávali.
Koberce – ak máte v domácnosti koberce obzrite sa po vysávačoch s vyšším výkonom. Dostať prach a špinu z vlasov koberca si vyžaduje istý výkon. Pokiaľ máte v dome len, alebo zväčša podlahy postačí vám vysávač s menším výkonom.  Prach miesto zametania povysávate z hladkej plochy. Na koberce s dlhým vlasom treba vysávač s čo najvyšším sacím výkonom.
Plocha – pri výbere vysávaču berte do úvahy plochu, ktorú chcete naraz vysávať. V tomto smere sa vysávače delia na dve skupiny. Vysávače pre domácnosti a priemyselné vysávače.

Alergia – ak niekto v domácnosti trpí alergiou kúpte si vysávač s HEPA filtrom. Tento filter zachytáva všetky (aj tie najmenšie) nečistoty a mikróby a zabraňuje tak ich opätovnému uvoľneniu do ovzdušia. HEPA filter zachytí 85 až 99,9% všetkých drobných nečistôt, ktoré by sa mohli z vysávača dostať zas do okolia. Tento filter sa nachádza vzadu na vysávači.
Hlučnosť – aj keď sa hlučnosť vysávačov podstatne znížila nájdete v obchodoch vysávače s hlukom nižším než 70 decibelov.
Domáce zvieratá – pes, mačka, vtáčik,… chlpy a perie z domácich miláčikov je jednoducho všade. Dostať ho bežným vysávačom chce dlhé hodiny vysávania, čím sa vysávač opotrebúva a skracuje sa jeho životnosť. Existujú vysávače, ktoré sú odolnejšie, trvácnejšie a majú lepší sací výkon. Tieto sú určené presne pre majiteľov domácich miláčikov. Tieto druhy vysávačov sú označené ako vhodné aj pre majiteľov zvieratiek.

lux

Robotické vysávače
Ak vysávanie nie je nič pre vás zaobstarajte si robotický vysávač. O čistú podlahu sa stará sám, bez vašej pomoci. Stačí ho len naprogramovať, napojiť jeho domovskú stanicu na elektrinu a o nič viac sa starať nemusíte. Lacnejšie modely týchto vysávačov vysávajú kým sa nevybijú baterky. Následne ho musíte dať dobiť. Drahšie verzie sa nabijú samé.

Nezařazené