Vyklápacie motorkové prilby sa tešia rastúcej popularite

Na trhu je dnes hneď niekoľko populárnych typov motorkových prilieb, no prečo sa o niečo viac pozornosti venuje práve vyklápacím modelom? Môže za to ich popularita, tá je však vyvolaná dôsledkom praktických, komfortných a samozrejme bezpečnostných vlastností, ktoré tieto prilby poskytujú.

přilba

Jazda na motorke totiž so sebou obnáša niečo viac. V nejednom prípade si pýta spoľahlivé oblečenie a výbavu, ktorej priroritným základom je prilba, čiže ochrana tváre a hlavy. Takisto zabezpečuje komfortnosť z jazdy, najmä pri vyššej rýchlosti a pri typoch prílb, ktoré pokrývajú celú tvár vrátane brady. V tomto smere nás zrejme napadnú aj známe integrálne prilby, ktoré však oproti tým odklápacím majú len jednu nevýhodu– Ak potrebujete pauzu, musíte z hlavy stiahnuť celú konštrukciu, pričom odklápacie modely vám zaručia praktickejšie ovládanie, čo oceníte najmä počas dlhšej jazdy a častejších prestávok.

  • Každopádne v oboch prípadoch či už vravíme o „integrálkach“ alebo „vyklápačkách“, vravíme o veľmi spoľahlivom a populárnom riešení, ktorých výrobcom sú aj známe prilby LS2, no pochopiteľne trh ponúka širší výber značiek ako aj prevedení a typov. My však v tomto článku zostaneme pri tých najpopulárnejších, čiže vyklápacích.

přilba na motorku
Vyklápacie prilby na prvý pohľad možno pôsobia z diaľky ako integrálne, no pri bližšom pohľade vidíme ten zásadný rozdiel, akým je predná odklápacia časť. Kladnou stránkou oproti „integrálke“ je tak komfortnejšie nosenie, najmä v prípade pravidelnej jazdy alebo dlhšej trasy. A poznáte to, počas cesty vás pravdepodobne vždy niečo zastaví- policajná kontrola, ale aj hlad, smäd či chuť porozprávať sa,… no a v takýchto prípadoch motorkárovi stačí iba vysunúť predelenú prednú časť prilby. Patrilo by sa však nájsť aj slabé stránky,… no a k tým môže zaradiť zrejme vyššiu cenu ako aj hmotnosť.

Nezařazené