Obľúbené SUV na jazdu v meste.

   Automobily zo segmentu SUV boli vo svojich začiatkoch považované za prejav zbytočného luxusu, neskôr sa v odborných kruhoch predpokladalo, že ich predaj začne postupne upadať. No pravý opak sa stal pravdou. Dnes tvorí predaj automobilov SUV veľmi podstatnú časť z celkového predaja motorových vozidiel. Keď si všímame prechádzajúce automobily po ulici, prichytíme sa často pri tom, že najviac si všímame tie už na pohľad väčšie vozidlá. Ak sa sami rozhodneme pre nákup takéhoto vozidla, je už naozaj z čoho vyberať. Dnes už každá automobilka ponúka celú škálu vozidiel SUV.

automobil SUV

   Prvé čo nám napadne pri výhodách vozidiel SUV, je ich bezpečnosť oproti menším automobilom. A je to skutočne pravda. Oproti svojim menším konkurentom sú SUV-čka masívnejšie, takže automaticky poskytujú aj väčšiu bezpečnosť pre svojich pasažierov. Navyše vodič je vo vozidle podstatne vyššie, takže sa tak aj zvyšuje jeho prehľad na ceste, čo taktiež nezanedbateľne prispieva k znižovaniu rizika dopravných nehôd.

automobil SUV

   No tých dôvodov na kúpu automobilu SUV je dnes už oveľa viac. Hlavne rodiny s deťmi ocenia veľký priestor v interiéri a veľký komfortný batožinový priestor. Spolu s už spomínanou vyššou bezpečnosťou sú to veľmi vážne dôvody pre mladé rodinky uvažujúce o zriadení si nového vozidla. Dnes už aj rodiny s troma deťmi sa cítia v aute dostatočne komfortne a pri ceste na výlety či dovolenky je veľký batožinový priestor obrovskou výhodou. Veľký kufor využijú maximálne aj rodinky, ktoré sa premiestňujú aj s kočiarom. K ďalším plusom SUV patrí aj možný pohon všetkých štyroch kolies. Rozbeh na snehu či jazda v teréne je tak veľmi jednoduchá a zábavná. Aj keď štatistiky z praxe uvádzajú, že väčšina SUV sa používa iba na jazdu v meste a asi 90% z nich nikdy pohon 4×4 nevyužije. Často majú SUV automobily aj väčší výkon, takže sú veľmi vhodné vďaka ťažnej sile na zapojenie karavanov alebo prívesných vozíkov.