Nenechávajte vaše fotky skryté pod vankúšom

Kedysi platilo že ak ste chceli kvalitnú fotku, museli ste si zakúpiť aj kvalitný fotoaparát. Dnes to na prvý pohľad zvládne každý druhý mobilný telefón. Samozrejme tu teraz porovnávame low-end fotoaparáty s hight-end foto-mobilmi. Navyše každý kto dokáže urobiť fotku si myslí že je fotograf, a tak tu nastáva otázka čo s toľkými fotkami? Bola by celkom škoda keby ostali iba u vás v počítači alebo mobile. Ak teda patríte k tým čo si nielen myslia ale aj skutočne vedia fotografovať, nasledujúce stránky sú stvorené ako pre vás. Možno sa časom vypracujete na špičku v obore a vypýtať si aj 800 eur za jedno svadobné fotenie nebude problém. Ale každý musí nejak začať.
 
vzpomínky.jpg
 
Čo ponúka Google
 
Googleponúka okrem množstva iných funkcií aj možnosť si uložiť svoje dáta na na svoj osobný cloud.  To má za následok že vaše fotky ak to teda dovolíte môžu byť verejne zdieľané. Taktiež na Google maps je tiež možné pridať fotografiu miesta  s malým komentárom. Takýmto spôsobom nielen pomôžete ostatným pri rozhodovaní sa či sa miesto oplatí navštíviť ale tiež budete mať svoje fotky dostupné kedykoľvek budete potrebovať.
 
 
Nechajte si platiť za svoje dielo
 
Ďalšou možnosťou ak ste skvelý fotograf je nechať si za svoju fotku zaplatiť.  Môžete sa tak nielen podeliť o svoje fotografie ale dokonca pri troche šťastia aj celkom slušne zarobiť. A to nie je nikdy na škodu. Pozor si ale dajte na to či obsah vašej fotky nespadá pod niektorý z autorsky chránených diel. Vyhnete sa tak zbytočným opletačkám zo zákonom.

focení.jpg
 
 
Aj zdarma má svoje čaro
 
Na to aby ste boli úspešný, tak v každom biznise sa potrebujete ukázať že na to máte. A preto je publikovať zadarmo vám môže priniesť viac ako očakávate.Síce tak na tom nič nezarobíte, no na druhej strane ak sa vás opýtajú či im viete ukázať svoju prácu. Nie je nič lepšie ako sa prezentovať ako úspešný fotograf ktorý nemá problém dať aj niečo naviac a navyše zadarmo aby tak pomohol iným.

Nezařazené