Dobrou manikúrou k zdravým a krásnym nechtom

Existujú muži, ktorí si ešte aj dnes myslia, že manikúra je výsostne ženská záležitosť, čo, samozrejme, už v dnešnej dobe je prežitok. Platí jedna zásada: zdravé nechty = pekné nechty. Výživu však potrebujú ako zvonka tak aj zvnútra nielen ženské ruky, preto vám poskytneme pár dobrých rád na ich úpravu a ošetrovanie a pre ženy aj tohtoročné trendy v úpravách.

laky

Základ je v zdraví
História tvarovania a úpravy nechtov siaha až do praveku, vtedy to bolo skôr nevyhnutnosťou ako módou, ale napríklad starí Egypťania si na tom dali záležať a nechty si farbili hennou. Rozmach manikúry nastal v 18.storočí na kráľovskom dvore vo Francúzsku a prvý lak na nechty bol vyrobený až v roku 1917. Mal ružovú farbu. Základom perfektného vzhľadu sú však zdravé nechty, chýbajúci vitamín D sa na nich prejaví škvrnitosťou, no niekedy to môže byť aj dôsledok poranenia nechtovej platničky. Konzumácia posilňujúcich vitamínov skupiny B, vápnika a železa, ktoré sa nachádzajú vo vajciach, mäse, listovej zelenine, mliečnych výrobkoch a tiež ryby či oriešky vám pomôžu pri riešení týchto problémov. Agresívne čistiace prostriedky nechtom neprospievajú, nechty ale aj pokožku rúk vysušujú, preto je dôležitá hydratácia zvonka, napríklad olejmi a krémami. Čas pri pozeraní televízie môžete využiť namáčaním prstov do zohriateho oleja. Vaše ruky k dokonalosti privedie salón masáž prstov, ktorá povzbudí krvný obeh a tým urýchli prísun živín k nechtom.

egypt

Pilník namiesto nožničiek

Z množstva pilníkov, ktoré sú v ponuke, si vyberte k rukám ten šetrnejší, sklenený. Nechty si pilníkujte len v jednom smere, strihať nechty by ste si mali len v nevyhnutnom prípade, lebo strihaním ich oslabíte a môžu popraskať. Kožtičku okolo lôžka nikdy nestrihajte, zatláčajte ju silikónovým alebo dreveným nástrojom. Na zádery, ak sa objavia, aplikujte olej alebo aloe vera. Nechtom pomáha lakovanie, sú potom odolnejšie voči lámaniu a aj proti plesniam, len s odlakovaním to nepreháňajte. Ak už, tak použite výrobky bez obsahu acetónu. Pod tmavé laky je dobré naniesť bezfarebný podklad, aby vám nezafarbili nechty. Trik na rýchlejšie uschnutie laku: ruky ponorte na dve minúty do studenej vody. Proti štiepaniu nechtov, ale aj na dlhší čas bez olupovania laku pomáha, ak nanesiete lak aj na okraje nechtov.

hena

Trendy v roku 2018
Klasická červená je nesmrteľnou farbou aj v trendoch lakov na nechty, no okrem nej budete tento rok „in „ aj s fialovou, oranžovou alebo sýtoružovou farbou nechtov. Na svoje si prídete, ak máte rady trblietky či kamienky, no výrazným trendom je tzv. color-blocking (geometrické farebné plochy)
v tvare čiarok či trojuholníkov. Hitom sú aj logá a nápisy značiek na nechtoch, no klasická jemná manikúra s tvarom nechta v jemnom oblúku je stále obľúbená.

Nezařazené