Čo pomôže zlepšiť detskú imunitu?

Deti sú ohrozené chorobami a bacilmi počas celého roka, hlavne kvôli tomu, že sú väčšinu času v kolektíve s inými deťmi, ktoré rodičia často dávajú do škôlky a školy aj napriek tomu, že sú choré. Najrizikovejšie obdobie však pre nich predstavuje začiatok jesene, zimné mesiace a taktiež aj začiatok jari, kedy je chrípkové obdobie a teda rozšírená chrípka, ale aj iné choroby. Detská imunita Nutrifit je však skúšaná aj inokedy, pretože deti sa často hrajú vonku, chytajú rôzne aj znečistené predmety a následne si vkladajú špinavé ruky do úst. Veľmi dôležité je preto učiť deti už od malička k hygienickým návykom, aby sa naučili si nečistotu a baktérie z rúk umývať, najmä po príchode z vonkajšieho prostredia alebo pred jedlom. Medzi najčastejšie zdravotné problémy, s ktorými sa deti pri ochorení stretávajú patrí nádcha, kašeľ, bolesť hrdla alebo zvýšená teplota.

Hrajúce sa dieťa

Na to, aby dokázal detský organizmus predchádzať ochoreniam je potrebné mu zabezpečiť dostatok vitamínov, minerálov a živín zo zdravej pestrej stravy. Vyhýbať by ste sa mali potravinám, ako je príliš veľké množstvo cukru, sladkostí a umelým farbivám či prísadám a radšej dopriať deťom veľa ovocia a zeleniny. V rámci potravín je nevyhnutné spomenúť aj tekutiny, ktorých je nevyhnutné prijímať počas dňa taktiež dostatok, ale znova pozor na cukor a umelé sladidlá, sladkým nápojom by ste sa mali vyhýbať. Rovnako dôležité je zabezpečiť to, aby dieťa malo počas noci dostatočné množstvo hodín spánku, aby si odpočinulo a získalo veľa energie.

Choré dieťa

Zároveň by sa deti mali vyhýbať zbytočnému stresu a stresovým situáciám, pretože ich psychická pohoda je rovnako krehká ako tá fyzická. Na podporu detskej imunity môžete vrátane spomenutých vecí vyskúšať aj iné techniky, ktorými je prirodzené otužovanie (nie násilné namáčanie do studenej vody!) alebo pridanie vitamínov a doplnkov výživy do stravy.