Ako vám mačka prejavuje svoju lásku

Ak chováte doma mačku určite ste sa mnoho krát pýtali ako vám prejavuje lásku. Existuje pár typov chovania, ktoré ju prezradia. Prezradím vám o aké chovanie ide.
Pradie keď ste pri nej
Je to asi najznámejší znak. Ak mačací kamarát vo vašej prítomnosti pradie, prejavuje vám tak svoju dôveru a dáva vám najavo, že sa cíti dobre. Pre mačkovité šelmy je pradenie prejavom, že sa cítia šťastne a v bezpečí.

kočka

Opieranie sa labkami
Veľmi často je tento typ správania spojený s pradením. Mačka sa o vás opiera labkami alebo vás jemne odtláča znamená to, že vás má rada. Aj keď pre vás to môže byť niekedy veľmi bolestivé, keď domáci miláčik použije svoje pazúriky.

Naráža o vás hlavou
Ak váš domáci miláčik použije hlavu a udiera do vás, je to znakom nedostatku pozornosti. Pýta si tú vašu a prejavuje tak o vás záujem. Chce sa hladkať, hrať alebo maznať.

Prinesie vám darček
Toto sa stáva veľmi často. Váš miláčik sa vám príde pochváliť so svojim úlovkom a to rovno pri dvere. Znamená to, že sa vám ide pochváliť, svojimi loveckými schopnosťami. Plne vám dôveruje a chce aby ste ju za jej šikovnosť pochválili.

Ukazuje vám svoje brucho
Brucho je miesto, kde má mačka najtenšiu kožu. Je to najzraniteľnejšie miesto na jej tele. Ak vám ukáže brucho, ukazuje vám plnú dôveru a pocit bezpečia. Preto vám ukazuje najzraniteľnejšie miesto na svojom tele. Ale pozor! Nie každá mačka má rada škrabkanie po bruchu.

koťátko

Pohľad do očí
Pohľad do očí nie je typický iba pre ľudí. Ak mačka uprene pozerá do vašich očí a pomaly žmurká, znamená to, že sa cíti dobre. Taktiež, je to znakom obdivu.

Ďalšie typy ako vám prejavuje lásku dúfam, že vám tieto znaky mačacieho chovania trochu pomohli, a začnete si viac všímať, čo sa vám snaží váš zvierací kamarát povedať. Možno budete milo prekvapení a dozviete sa mnoho nových vecí.

Nezařazené