Všetko dôležité o Smart hodinkách


História
S prvými inteligentnými hodinkami prišla firma Seiko. Patrí medzi ne model RC-1000 z roku 1984. Ich dáta boli kompatibilné s väčšinou vtedajších počítačov, ako napríklad: NEC 8201, IMB PC, Apple II a podobne. Mohli ste s nimi vytvárať poznámky, mali kalendár či kalkulačku. Tieto hodinky mal aj James Bond v jednom svojom filme. V roku 2013 prišiel na trh obrovský BOOM. Firma SONY prišla na trh so svojími SmartWatch s funkciou prijímania SMS a volaní a neskôr SmartWatch2, Samsung zase predstavil Galaxy Gear. Po dvoch rokoch sa k ním pridala aj firma Apple, ktorej hodinky sú dodnes najpredávanejšie.

hodinky

SMART Watch DNES
Dnes už po Inteligentných hodinkách nie je až tak veľký rozruch, no napriek tomu sa ich vo svete predalo o 4 milióny viac kusov, ako vlani. Ako sme už spomínali, Apple vyhráva v rebríčku najpredávanejších, aj vďaka ich novinke Apple Watch Series 4. V minulom roku v tomto rebríčku stihla poskočiť na druhé miesto, možno vami neznáma firma Fitbit. Predali až 15% z celkovo predaných hodiniek vďaka ich modeluVersa. Na treťom mieste skončila firma Samsung a po nej nasledovala spoločnosť Garmin.
Aké funkcie majú také INTELIGENTÉ HODINKY
Samozrejme musia zobrazovať čas. Obsahujú mobilný operačný systém, kalkulačku, volania a SMS, snímač srdcového tepu, fotoaparát, kalendár, kamera, čítačka pamäťových kariet, výškomer, chronograf, teplomer, Prijímač GPS, rôzne mobilné aplikácie, senzory tukov, počet krokov…

smart watch

Aké otázky si klásť pred kúpou

  • Najprv si zvoľte, ktorý operačný systém chcete. Odporúčame si zvoliť rovnaký, aký máte aj na smartfóne z dôvodu lepšej synchronizácií.
  • Neskôr si zvoľte aký chcete displej. LCD? LED? AMOLED? Je to na vás.
  • Výzor hodiniek. Tvar guľatý? Štvorcový? Asymetrický?
  • Aplikácie. Ale to už závisí od operačného systému
  • Ak pravidelne športujete, odporúčame si kúpiť hodinky s funkciami: stopky, snímač srdcového tepu, alebo krokomer
  • Skúste si pozrieť jednotlivé modely-

Nezařazené