Ste odporcom hliníkových diskov? A prečo?

Zažili ste už ten pocit, kedy ste niečo vopred odcudzovali, no ak ste si to po čase kúpili, tak ste si danú vec nakoniec veľmi obľúbili? Možno ste si hovorili, ja to nepotrebujem, spoľahlivo si vystačím aj s tým mojim starým. Ale keď ste konečne dali šancu tomu novému aj vy, tak ste pocítili pozitívny rozdiel snáď v každom bode. A v tomto prípade bude reč o diskoch na autá.

automobil, koleso

Ono aj v tomto prípade platí, že človek sa skôr alebo neskôr začne prispôsobovať. V opačnom prípade by videl, ako sú novšie veci stále cenovo dostupnejšie a že nim disponujú kolegovia, susedia, rodina,… a on pritom so svojou tvrdou hlavou zostáva v „staroveku“.

Bežný modelový prípad. Človek vlastní staré, relatívne funkčné auto. A na čo by na ňom potreboval luxusné hlinikove disky https://www.najdisky.sk/hlinikove-disky/, keď takéto staré, opotrebované autíčko si už nejako vystačí aj so starými plechovými? Lenže nikdy nehovor nikdy. Staré auto už zostane nepojazdné, viac menej na smiech a vám sa na druhej strane finančne pošťastí,… no a skrátka si na lízing kúpite pekné nové vozidlo. Také, s ktorým sa určite budete chcieť pýšiť všade. Na cestách, ale aj pred susedmi, kolegami a rodinou, čo vás príde navštíviť.

disk od auta, rám

A už to ide. Keď konečne máte nové auto, tak prečo ho doslova špatiť tými plecháčmi? Tie moderné elektróny, ktorým ste sa doteraz vyhýbali, už budete brať ako detail. Detail z hľadiska investície, ale dôležitý faktor z celkového hľadiska toho, ako váš nový voz bude vyzerať a ako sa na ňom bude jazdiť. A následne začnete súhlasiť aj s ďalšími tvrdeniami, že elektróny predstavujú menej náročnú údržbu. Že starostlivosť o nich je sympaticky jednoduchšia, než o staré plechové disky, na ktorých sa teraz už aj vy s chuti zasmejete a zaspomínate, aké to boli „črepy“.

  • Nikdy nevieme, kam sa o chvíľu alebo o pár rokov posunieme a do čoho nakoniec zainvestujeme. Preto sa neoplatí zatracovať to, čo sme ešte nemali alebo neskúsil na vlastnej koži.

Nezařazené