Sklo a posuvné sklenené dvere

Sklo je skutočne univerzálny a elegantný materiál. Niet divu, že sa z neho vyrába čoraz viac interiérových, exteriérových a dekoračných prvkov či doplnkov. Ide totiž o materiál, ktorý má svoje originálne vlastnosti, ktoré sú už dlhodobo považované za nadčasové, najmä v spojitosti s výrobou súčastí pre interiéry. So súčasťami ako napr. dvere, zábradlia, zásteny, atď. vyrobených zo skla sa dnes stretávame ako vo verejných tak aj súkromných priestoroch. V obchodných centrách a napr. kanceláriách, ale aj v priestoroch rodinných domov a bytov. Obzvlášť v prípade priestorov, ktoré si potrpia na moderný a štýlový dizajn.

Schody, eskalátor

V moderných priestoroch, ktoré si potrpia na atraktívne trendy sa tak stretávame napr. so skleneným zábradlím, so sklenenými deliacimi stenami, nábytkom zo skla či sklenenými dverami. A práve dvere tohto typu sa radia v prípade sklenených výrobkov k najznámejším a najviac obľúbeným súčastiam bývania. Sklenené dvere cena napovedá, že ide o nadštandardné a luxusné riešenie rozdelenia priestorov. A spolu s tým možnosť vybrať si z viacerých variantov sklenených dverí vyrábaných na mieru.

Architektúra, sklo

So sklenenými dverami sa priestor rozdelí na požadované časti bez toho, aby prišlo k utlmeniu svetla, no zároveň je známe, že sklo hoci nebráni prieniku svetla, tak spoľahlivo eliminuje hluk, zvuky a hlasy prichádzajúce z blízkeho okolia a je tiež odolné proti vysokým teplotám či napr. proti vlhkosti, pare a vode. A priepustnosť svetla je v mnohých prípadoch výhodou, interiér a resp. oddelené priestory sú obohatené o zdravý prísun denného svetla. S tým vzniká v priestore zdravšia atmosféra a lepšia viditeľnosť. So sklenenými dverami takisto šetríte miestom. Sú tak vhodným riešením aj do malých priestorov a izieb. Konkrétne z dôvodu, že väčšinou sa stretávame so sklenenými dverami, ktoré sú posuvné.