Odhlučnite svoj byt jednoducho a rýchlo

Veľmi častou príčinou mnohých našich zdravotných problémov alebo zlej psychickej pohody je nadmerný hluk, ktorý nás sprevádza väčšinu bežného pracovného dňa. Ticho a kľud sú v súčasnosti veľmi cenenou devízou, preto ich vyhľadávame na prechádzkach lesom alebo na pobytoch v kľudnom horskom prostredí. No potom sa aj tak musíme vrátiť do pracovného života, kde sme vystavení opäť všetkým tým nepríjemným mestským zvukom alebo hluku od susedov.

akustické dosky

No existuje riešenie ako si v našich domácnostiach alebo pracovných priestoroch, kde trávime najviac svojho času, môžeme znížiť veľmi výrazne prenikajúci hluk z vonkajšieho prostredia. V minulosti sa totiž pri stavbách ako sú panelové domy veľmi neprihliadalo na zvukovo-izolačné vlastnosti použitých stavebných materiálov, preto počujeme nepríjemný hluk z rušnej ulice a všetky hádky našich susedov.

Riešením týchto problémov sú akustické dosky, ktoré ak sú aplikované na stenách, podlahe alebo stropoch miestností, dokážu spoľahlivo odhlučniť problémový priestor. Lisované akustické dosky sú na rozdiel od molitánovej peny veľmi pevné, takže môžu byť umiestnené v prípade potreby aj na pochôdznej podlahe. Takto sa niekedy môžete zvukovo izolovať od suseda, ktorý hrá často na nejakom hudobnom nástroji alebo má doma večne brechajúceho psa. Intenzita prichádzajúcich zvukov sa tak zníži na minimum a vy si konečne dokážete užiť bývanie vo vašom byte.

dosky akustické

Veľmi jednoduchá je montáž akustických dosiek aj na steny miestnosti, kde potrebujete iba kvalitné lepidlo alebo nízkoexpanznú montážni penu. Takto si môžete sami veľmi jednoducho a rýchlo izolovať problémové steny, pričom pri odhlučnení vonkajších stien získate aj lepšie tepelnoizolačné vlastnosti. Ak nad niečím podobným uvažujete, bližšie informácie nájdete na stránkach https://www.akusticka-izolacia.sk/, kde je množstvo informácií o akustických doskách alebo aj o iných moderných formách zvukovej izolácie.