Bezkonkurenčné sklenené zábradlia.

Možno ste si už niekedy na prechádzke medzi rodinnými domami všimli, že domy so sklenenými zábradliami na balkónoch vyzerajú jednoducho výborne. A to nielen novostavby, ale aj tie staršie, ktoré už majú nejaký ten rok za sebou. Ak to porovnáte s drevenými alebo kovovými zábradliami, tak na tých sklenených nebadať žiadne znaky opotrebenia. A to je iba jedna z výhod kvalitného skla, ktoré tvorí výplň alebo aj celkovú konštrukciu zábradlia na balkónoch.

sklenené zábradlie

Z hľadiska nemennosti kvality a vzhľadu by sme ku sklu hľadali konkurenciu asi len veľmi ťažko. Také drevo, z ktorého sa často vyrábali zábradlia v minulosti alebo aj dnes, potrebuje pravidelnú údržbu, ktorá nie je práve jednoduchá ani lacná. Drevené časti zábradlia totiž musíte pravidelne natierať ochrannými nátermi, čo robí len málokto. Potom tie zábradlia vyzerajú žalostne a často tak nespĺňajú ani základné bezpečnostné požiadavky. Podobne jej to aj so zábradlím železnej konštrukcie, ktoré taktiež vyžaduje pravidelné nátery, bez ktorých pod vplyvom nepriaznivých poveternostných podmienok hrdzavie a táto hrdza znečisťuje aj ostatné časti domu.

sklenené zábradlie

Sklenené zábradlie na balkón je prakticky bezúdržbové, stačí iba v prípade potreby sklenené tabule pretrieť handrou s čistiacim prostriedkom podobne ako tabule na okná a zábradlie vyzerá ako nové. Takýto balkón pôsobí oveľa vzdušnejšie a vzhľadom na používanie kvalitného tvrdeného skla je takéto zábradlie aj maximálne bezpečné.

Dnes už existuje aj veľa možností rôznych úchytov sklenených tabúľ, takže ak si prajete, aby vaša konštrukcia pozostávala iba zo skla, tak to nie je problém. Všetky kotviace prvky, ktoré držia sklenené tabule pokope môžu byť zapustené v podlahe, takže ich nebude vidieť. Takto sklenené zábradlie pôsobí, akoby bez opory vyrastalo z podlahy, čo dodáva celej budove nádych vzdušnosti a elegancie.