Bambucké maslo a jeho výhody

Vlastnosti

Neexistuje nič lepšie ako bambucké maslo, pokiaľ sa jedná o vlhkosť pokožky.Ak žijete na mieste, kde sa často mení počasie, ktoré môže spôsobiť, že je vaša pleť suchá, určite by ste ho mali začať používať pri vašej každodennej rutine. Obsahuje veľa prírodného oleja, ktorý pokožka ľahko absorbuje, aby bola jemná a hydratovaná.

maska
 
Väčšina tohto masla, ktoré nájdeme skoro v každej drogérii, má veľkú výhodu v tom, že je trvanlivo udržateľným zdrojom.Mnohé krajiny a regióny, ktoré ho produkujú , ho majú ako hlavný zdroj obživy, exportu a výmenného obchodu s inými krajinami. Pokiaľ ho kupujete, nemusíte premýšľať o enviromentálnych a etických dôsledkoch.
 
Ak kráčate ruka v ruke s dnešnou dobou, spomínaný produkt je pre vás najlepšia voľba, nakoľko je absolútne vegánske. Je ideálne pre vašu pokožku po celom tele a môžete ho používať so stopercentnou istotou, keďže je určite prírodné.
 

Zloženie

Jednou zo základných zložiek je vitamín A, ktorý je pri starostlivosti o pokožku veľmi dôležitý. Väčšina krémov proti vráskam obsahuje retinoidy a derivát spomínaného vitamínu. Aj keď nie je tak silný ako retinoidy, vitamín A pomáha znížiť vrásky a je jemnejší.
 
Ďalším vitamínom, ktorý v bambuckom masle prevláda, je vitamín E, ktorý je vhodný na hydratáciu pokožky. Taktiež pôsobí ako antioxidant a pomáha predchádzať poškodeniu pokožky slnkom.
 
Kyselina škoricováje ďalšou zložkou, ktorá pomáha pri potlačovaní zápalu a tiež chráni telo pred UV žiarením. Okrem toho, že pôsobí ako opaľovací krém, je antioxidantom, ktorý pomáha pri regenerácii buniek, čo je dôležité ak chcete dosiahnuť mladistvý vzhľad.

krém
 
Bambucké maslo obsahuje päť mastných kyselín napomáhajúcich ku zdravo vyzerajúcej pleti – kyselina palmitová, kyselina stearová, kyselina olejová, kyselina linolová a arachidónová. Všetky vám pomôžu dosiahnuť hladkú a vláčnu pokožku.
 

Použitie

Najlepšie na bambuckom masle je to, že ho môžete používať na celé telo. Od vlasov, cez pery až po pokožku. Dokonca si z neho môžete vyrobiť domácu masku na čierne bodky. Jeho využitie je jednoducho nekonečné.
 
Ekzém je stav kože, ktorý spôsobuje červené vyrážky a svrbenie, ktoré dokáže byť bolestivé a nepríjemné. A teda všetko, čo ich môže zmierniť je užitočné. Vitamíny a mastné kyseliny, ktoré sú súčasťou zloženia, pomáhajú zapálenú pokožku liečiť a sú pre liečbu ekzému prospešné.
 
Aj napriek mnohým mastným kyselinám, je bambucké maslo skvelé ako hydratačný krém na akné.Okrem toho, má antimikrobiálne vlastnosti, čím pomáha proti infekciám, ktoré akné spôsobujú a taktiež znižuje výskyt jaziev po akné.

Výhody pre spoločnosť

V niektorých obchodoch, najmä v Amerike, platia za dovoz vysoké prémie a taktiež ponúkajú rôzne zľavy či darčeky pre ženy, ktoré si ho kúpia. Peniaze, ktoré značky a spoločnosti platia za tento zdroj kozmetických prípravkov sa využívajú pri stavaní škôl či budov, ktoré fungujú ako rôzne azyly či zdravotné strediská.

Nezařazené