Aj zábradlie môže byť výrazným štýlovým prvkom

V súčasnosti môžeme vidieť, ako sa zo skla stáva populárny stavebný materiál. Sklenenými sa stávajú interiérové ale aj exteriérové prvky, o ktorých by sme to niekedy nepovedali. Výsledok je však spoľahlivý, bezpečný a samozrejme ponúka v tomto smere najočakávanejšiu stránku- výbornú estetiku a dizajn. K často využívaným prvkom sa napríklad radia elegantné sklenené zábradlia.
Ak sa pozrieme na sklenený materiál vo všeobecnosti, je obľúbený kvôli svojej vizuálnej stránke, ale tiež vlastnostiam ako schopnosť prepúšťať svetlo a opticky zväčšovať priestor. V neposlednom rade je faktorom jednoduchá údržba a jeho vizuálna trvácnosť. Veľké interiérové schodisko, sklenené zábradlie
Sklenené prevedenie zábradlí nie je len akýmsi novodobým trendom, ale tiež elegantnou voľbou, ktorá má budúcnosť. Najmä v interiéroch (alebo exteriéroch), v akých požadujeme určitý štýl a nadčasovosť. Funkčným výsledkom je schodisko, ktoré pôsobí odľahčene, vzdušne a je prirodzene osvetlené, čím v tomto priestore vzniká dobrá viditeľnosť a dá sa v ňom prehľadne orientovať.
Ako by sme však zabudli, že prioritnou stránkou zábradlí je dopriať balkónom či schodiskám bezpečie a komfortný pohyb či výskyt v týchto miestach. V súčasnosti sa totiž do popredia požiadaviek hrnú najmä nároky na estetickú a vizuálnu stránku, kedy akoby bezpečnostná priorita bola na druhom mieste. Ako je to teda so skleneným zábradlím?Obchodný dom, sklenené zábradlia
Labilné a krehké alebo naopak pevné a bezpečné?
Je pravda, že chvíľu trvalo, kým sa sklenené prevedenie zábradlí dočkalo vyššej popularity. Dávnejšie sme si totiž tento variant automaticky spájali s krehkosťou a tým, že sklo sa skrátka veľmi ľahko rozbije. Avšak aj sklenené zábradlie podlieha prísnym bezpečnostným normám a musí disponovať konkrétnymi certifikátmi.
Voľbou tohto zábradlia teda prakticky spojíme požadovanú bezpečnosť a komfort spolu s estetikou a dizajnom, kedy vizuálna stránka schodiska, respektíve zábradlí dokáže obohatiť okolitý priestor.

Nezařazené